Paranın köpekleri

Hemen çoğumuzun ilgisini çeker popüler arkadaşlar,sevgililer edinmek.Okulun en güzel kızıyla çıkmak,en havalı karizmatik insanlarla ahbap olmak,ya da artislerle filan aynı ortamda bulunmak gibi önemsiz şeyler. Öyle çünki güzellik dediğin hem göreceli hem de geçici sıradan hormonal yani hayvani bir şey fazla anlamı yok ! Zenginlik ise zorbalık ya da kurnazlıkla ele geçirilmiş extra bir ranttan başka bir şey değilse bu çakallarla işimiz ne ?

Ancak bu guruplar içinde En kötüsü ise ünlüler olsa gerek,zira onlar kendilerinden başka herşey olabilen sahtekarlar onların hangi yüzüne bakacaksınız ki?

Yinede kendi çapında bir gerçekliktir yalan dünya,Doğuştan tipi güzel kabul edilir şekilde doğacak şanslıların bahtında doğuştan ya da sonradan zenginlerin altına yatmak vardır.Zira Ancak para sayesinde güzellik kolayca aşşağılanabilir. Parayla pulla işi olan güzele güzel demem ben anlayacağınız,zira üç beş pisliğin elinde aşağılanarak ruhu kirletilen bir fahişenin sadece kısa süreli hormonal dalgalanmaların hayvani bir cazibesi olabilir ancak.

Parayı kullanarak insanları değil parayı köpeği yapana adam derim ben ancak,gerisi it çakal püsür.

*yolcu

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu yazıyı Beğendiyseniz lütfen sadece kendinize saklamayın, paylaşın!